Relaks

Relaks

Masaż relaksacyjny to doskonałym lekarstwem na zmęczenie, stres i złe samopoczucie. Cieszy się ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku, bez względu na płeć. 
MASAŻ RELAKSACYJNY – CZYM JEST?
Podstawowym celem masażu relaksacyjnego jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej. Zabieg pozwala osiągnąć stan odprężenia ciała i umysłu oraz zniwelować skutki stresu i zmęczenia, co owocuje znaczną poprawą ogólnego samopoczucia. Masaż relaksacyjny jest zabiegiem naturalnym, który polega na stymulacji tkanek organizmu. Oddziałując na skórę, tkankę łączną i tłuszczową, mięśnie, zakończenia nerwowe oraz układy krwionośny, limfatyczny, nerwowy i hormonalny, uwalnia nie tylko ciało, ale również umysł od stresu oraz wspomaga regenerację organizmu. Masaż relaksacyjny trwa od 30 minut do około godziny i można z powodzeniem wykonywać codziennie. 
MASAŻ RELAKSACYJNY – JAK ROBIĆ? 
Technika wykonania masażu relaksacyjnego bardzo wiele czerpie z masażu klasycznego. Podczas zabiegu masażysta korzysta z serii chwytów, takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie czy roztrząsanie. Ruchy są płynne, powolne i spokojne, co pozwala obniżyć napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych, zmniejszyć pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych i osiągnąć stan odprężenia. W odróżnieniu od masażu klasycznego, nie wykonuje się tu jednak rozcierania poprzecznego, oklepywań, wibracji i innych energicznych ruchów, ponieważ pobudzają one układ nerwowy. Masaż relaksacyjny kończy się długim podłużnym głaskaniem, które działa uspokajająco i wyciszająco. W zależności od potrzeb czy wskazań, masaż relaksacyjny może być wykonywany niemal na dowolnej części ciała. Można zdecydować się na masaż relaksacyjny całościowy, obejmujący całe ciało, lub częściowy, przykładowo: masaż relaksacyjny pleców, masaż relaksacyjny głowy czy masaż relaksacyjny twarzy. Podczas masażu relaksacyjnego powszechnie stosuje się środki poślizgowe, które ułatwiają wykonywanie ruchów, zwłaszcza przy masowaniu dużych powierzchni ciała. Najczęściej są to olejki do masażu o właściwościach relaksujących, w tym: lawendowy, cedrowy, ylang-ylang, sandałowy czy różany. Nieodzownym elementem masażu relaksacyjnego powinna być też odpowiednia, sprzyjająca relaksacji atmosfera. Harmonijny wystrój wnętrza, inspirowane naturą dodatki, świece i spokojna muzyka pomogą wyciszyć umysł, czyniąc masaż głębokim doznaniem i podnosząc jego skuteczność. 
MASAŻ RELAKSACYJNY – EFEKTY 
Czego konkretnie można spodziewać się po masażu relaksacyjnym? Zabieg ten daje szereg korzyści, wśród których wymienia się przede wszystkim:
- zmniejszenie napięcia mięśni,
- szybsza regeneracja mięśni i stawów, przykładowo po intensywnym treningu,
- zmniejszenie nadwrażliwości czuciowej i dolegliwości bólowych wywołanych stresem,
- zmniejszenie bólu spowodowanego napięciem określonych grup mięśniowych, 
- przyspieszenie metabolizmu i procesów oczyszczających organizm z toksyn, 
- zwiększenie wydzielania endorfin i poprawa samopoczucia,
- poprawa wyglądu skóry, będąca efektem usunięcia złuszczonego naskórka oraz przyspieszenia przepływu krwi i limfy, 
- zmniejszenie lub usunięcie obrzęków.
Liczba odwiedzin: 18600
(c) 2020, wszelkie prawa zastrzeżone
free website
built with
kopage